top of page

Нюанси засклити балкон, лоджію

Всі нюанси та секрети скління

Пряма доставка з виробництва безкоштовно: Київ і передмістя

Засклити балкон, лоджію

Відмінності балкона від лоджії:

Балкон - це навісна конструкція (майданчик), забезпечена огородженням, яка виступає за межі несучої стіни будівлі.
Лоджія - вбудована конструкція, що має 3 (в деяких випадках 2) огороджувальних стіни, зовнішня з яких повністю за рівнем збігається з зовнішньою частиною будівлі.
Навіть з визначень видно, що відмінності існують. Розглянемо кожне з них.

Засклити  лоджію
Відмінність 1: як розташований
Отже, балкон розташований за межами будівлі, нависаючи з зовнішньої його сторони. У зв'язку з цим балкон контактує з вулицею трьома стінами, що робить його більш холодним приміщенням, ніж лоджія.
Лоджія ж є частиною самої споруди, а тому якби втоплена в його надрах. Контактуючи з навколишнім середовищем лише однією зовнішньою стіною, лоджія краще зберігає тепло.

Відмінність 2: як можна облаштувати

У випадку з балконом можливість його облаштування вельми обмежена. Це пов'язано з тим, що балкон погано тримає тепло. І навіть, якщо зробити його скління та внутрішнє утеплення, температура все одно буде далека від комфортної в зимовий період часу. Тут з'явиться можливість облаштування зимового саду, комори, але спальню або кабінет організувати на балконі навряд чи вдасться.

Лоджія ж більш сприятливе місце для реалізації фантазій в плані її облаштування. За допомогою внутрішнього утеплення, організації системи «тепла підлога», установки додаткових обігрівальних елементів можливо цілий рік використовувати лоджію як цілком повноцінну окрему кімнату. Це може бути кабінет, робочий куточок, спальня, вітальня, зона відпочинку тощо. Усе буде залежати від вашої фантазії та потреб.

РОЗРАХУВАТИ ВАРТІСТЬ за вашими розмірами за 30 хвилин

изображение_2023-08-28_132234511_edited.

Відмінність 3: яка їхня площа

Балкон кріпиться до стіни будівлі.

Тому розмір балкона обмежується ще й його вагою, тому що громіздкий важкий балкон має ймовірність обвалення більшу, ніж негабаритний його аналог.
Лоджії мають велику площу, їх розмір обмежується тільки архітектурним проектом будівлі. Лоджія може бути пряма та кутова. Площа кутової лоджії зазвичай більше, ніж прямої.

Однак і прямі лоджії можуть розташовуватися на дві кімнати, і тоді їх розмір дозволяє обладнати там повноцінну кімнату.

Відмінність 4: яка їхня надійність

Виходячи з вищезазначених особливостей балконів і лоджій, стає зрозуміло, що надійність балкону менше, ніж у лоджії. Це пояснюється конструктивними особливостями цих приміщень. У зв'язку з цим необхідно пам'ятати, що значно перенавантажувати балкон категорично забороняється, оскільки це може призвести до його деформації і обвалення.

Лоджія витримує великі навантаження, а тому на ній можна розташовувати важкі габаритні предмети та встановлювати потужні теплі металопластикові конструкції 5-7 камерні до 92мм товщиною та двокамерні енергозберігаючі склопакети до 50мм товщиною + утеплити парапет. Це в повній мірі дозволить облаштувати на лоджії житлову кімнату або з'єднати її з будь-якою кімнатою у квартирі без тепловтрат. Хоча, із досвіду, для цього цілком вистачає профіль 5-ти камерний 70мм та енергозберігаючого склопакета 42мм. Наприклад REHAU Euro70

застеклить балкон
Застеклить балкон

Враховуючи вищезазначене, з нашої точки зору та досвіду ми рекомендуємо не переплачувати на облаштуванні балкона, встановлюючи більш дорогі і більш важкі 5-ти камерні теплі конструкції і склопакети (з трьома стеклами), якщо не планується з'єднання балконного простору з квартирою як на фото вище. Це наша робота "Приєднання балкона до вітальні на Харківському масиві"

1) Якщо балкон не буде обладнаний опалювальними приладами немає сенсу його глобально утеплювати, вікна не гріють, вони утримують тепло. В цьому випадку однокамерний склопакет і 3-х камерний профіль - необхідний мінімум. На фурнітурі (механізм відкривання закривання) економити не варто. На сьогодні найнадійніша - це МАСО. А ось балконний блок (двері + вікно) в квартиру у цьому випадку необхідно зробити у теплому виконанні. Хоч засклений балкон і буде виконувати роль тамбура, веранди. Тепловтрати будуть присутні і від них бажано захиститися. При теплому склінні балконний блок частіше не ставлять взагалі, поєднуючи балкон, лоджію з квартирою. Роблячи отвір у вигляді арки або залишаючи підвіконня, як на фото нижче.

Засклити балкон
Засклити балкон

2) Зверніть увагу на ширину стулок! Часто буває, що на вузьких балконах вони не відкриваються повністю, впираючись у стіну. Розрахуйте їх кількість та розташування так, щоб можна було мати доступ для миття зовні глухих ділянок.

3)

Засклити балкон

Кутові сполучні профілі повинні бути армовані сталевим вкладишем.

Засклити балкон

Розрахувати вартість за вашими розмірами

изображение_2023-08-28_132234511_edited.

Ще один нюанс балкону, який потрібно враховувати при склінні. На відміну від лоджії, балкон відкритий з трьох сторін - спереду і з боків. Тому для бічного скла може знадобитися зробити вертикальні опорні стійки з металопрофілю. Насправді це вже застарілий метод. Зараз це питання вирішується за допомогою з'єднувача "кут 90 градусів" з ущільнювачем (для скління П і Г образних балконів) Фото вище. Його ми рекомендуємо і ставимо.

Засклити балкон
Засклити балкон

4) Добори. Це найважливіший елемент балкону з ПВХ. Розширювальний профіль дозволяє відсунути віконний профіль від захисної конструкції (підлога, стіни, стеля), щоб виконати утеплення або зібрати каркас при обшивці балкона (лоджії) і не «вилізти» на склопакет. Важливо, що при даній технології ширина монтажного шва (те, що заповнюється піною) залишається у межах норми. У деяких складних ситуаціях добори можна навіть подвоїти.

Ці розширювачі відрізняються своєю надійністю і високою якістю. Якщо не використовувати доборний профіль, то стулка конструкції може стикатися зі стінами. Його зазвичай встановлюють зверху і з боків лоджії. Це робиться для того, щоб стінки щільно примикали до конструкції. Після установки доборів можна з легкістю утеплювати і обшивати стелю.

На таких профілях знаходяться спеціальні зачепи, фіксація виходить дуже проста. Досить замкнути їх і стягнути саморізами. Вони утворюють герметичні стики і, тим самим, надійно захищають від протягів.

У нас в компанії ви можете замовити доборний профіль шириною 10, 20, 40, 60, 100 мм Ці розширювачі виготовляються тільки з якісного та екологічно чистого матеріалу. Вони характеризуються високим рівнем міцності і термозахисту.

Засклити балкон
Засклити балкон

5) Підсилювач «сталева пластина 6 мм» або інша назва підсилювач "Гриб", "Кістка"

Призначений для посилення конструкцій, які мають велику площу скління, найчастіше це лоджії 4-6 метрів довжиною або французьке скління від підлоги до стелі, де низ може бути заповнений як, сендвіч панелями, так і склопакетами. Це свого роду додаткове ребро жорсткості.
Вирішує проблему деформації рам балкона при вітрових навантаженнях. Підсилювальні пластини застосовуються для збільшення жорсткості конструкцій. Це дозволяє уникнути можливих вібрацій при експлуатації, а також перешкоджає деформацій профільної системи від вітрових навантажень. Для досягнення максимального ефекту, в підсилювачах застосовується метал товщиною 6 мм.

Засклити балкон
Засклити  лоджію

6) Еркерний з'єднувач

Призначений для з'єднання металопластикових конструкцій багатокутного і  балкона півколом під довільним кутом від 90 до 180 градусів. Має власне армування у вигляді труби круглого перетину. Складається з 2-х частин: адаптер і труба.

Найчастіше використовується на еркерних та нестандартних балконах. Вирішує проблему жорсткості та теплого з'єднання рам під довільним кутом, запобігає перекосу конструкцій балкону.

 

Всі з'єднувачі і підсилювачі повинні бути армовані оцинкованим металом товщиною 3-6 мм, оснащені ущільнювачами. Повинні бути правильно та грамотно встановлені, саме там де вони необхідні, тоді металопластикова конструкція буде працювати як швейцарський годинник, приносити користь і радувати довгі роки.

 

Ось загалом і усі основні нюанси, які ми хотіли довести до людей, щоб було простіше розібратися в усіх тонкощах при облаштуванні балконів і лоджій.

bottom of page