Внутрішнє оздоблення балкона і лоджії

Самостійне виконання внутрішніх робіт дозволить значно заощадити кошти, так як площа звичайно не так велика і дозволяє проводити ремонт без залучення фахівця. Вибір матеріалів для цього широкий і різноманітний, але перш ніж приступити до процесу, необхідно врахувати ряд факторів.

В першу чергу, враховується вага обробки. Максимальне навантаження, яке здатний витримати балкон - близько тонни. Якщо він укріплений пілонами, навантаження збільшується до 1,5 тонн, але з цієї цифри слід відняти вагу скла і утеплення. Щоб не помилитися, важливо дізнатися питому вагу оздоблювального матеріалу з урахуванням тривалого перебування у воді, щоб цифра була максимально близькою до істини.

Для сумішей, які замішуються з водою, необхідно з'ясувати їх вагу в готової до нанесення консистенції. Згідно з нормами, тривале перебування у воді становить близько трьох тижнів. Для більшості матеріалів дійсне значення водопоглинання можна розрахувати, витримавши матеріал 96 годин і помноживши на 1,4.

Оригінальний дизайн лоджії

Обережність вибору

Ретельно прорахувавши, яку вагу обробки може витримати без пошкодження ремонтируемая конструкція, підходити до набору матеріалу слід дуже обережно. Виробники часто лукавлять, називаючи занадто завищені показники свого товару.

Для МДФ і ламінату, наприклад, вологопоглинання вказується дуже низька. Це відповідає дійсності, але факт в тому, що дане значення знято при одноразовому

змочуванні поверхні. При ретельному пошуку правди з'ясовується, що дана характеристика практично не нормується по виворітній стороні, а незалежні дослідники вважають за краще надавати параметри, характерні для базового сировини, тобто для дерева.

Щоб не помилитися при виборі, необхідно віддавати перевагу продукції, поглинання вологи у якій менше 2%.

Це значення допустимо для утепленого балкона стандартних розмірів. Якщо балкон планується переробити в кімнату, то цифра різко падає і вологопоглинання матеріалу не повинно перевищувати 0,5%.При використанні матеріалу з низькою щільністю, значення дещо підвищується.

Наступний важливий параметр - це температурна стійкість. Незважаючи на те, що утеплення знизить імовірність різких перепадів температур, вибір слід зупинити на стійких представників. Стійкість визначається термостійкістю і морозостійкістю. Перша величина визначається як діапазон, в при якому втрата міцності складе менше 5%, а друга величина - кількість повної заморозки / розморожування, яку витримає матеріал без змін на лицьовій стороні. Для порівняння, показник морозостійкості для евровагонки - близько двохсот, а для ПВХ на півсотні нижче.

Але хитрість виробників полягає в тому, що показник вимірюється в спеціальній камері, яка враховує тільки температурний режим, а в реальних умовах існують ще й зміни погоди, вітер, дощ.

Ще одна характеристика, що вимагає уваги - це стійкість до ультрафіолетового випромінювання. Тут немає особливих тонкощів, але на упаковці найчастіше позначається тільки слово, що характеризує цей показник. Щоб розібратися, досить запам'ятати, що матеріал, позначений грифом «не стійкий» вигорить через кілька років, «Стійкий» - після 5 років, «Високоустойчив» - вигоряння почнеться не раніше, ніж через 5 років.

Вибір чорнового оздоблювального матеріалу

Для чорнової обробки показник стійкості до ультрафіолету не розглядається, оскільки лицьова обробка приховає його від прямих сонячних променів. Винятком є тільки пінопласт, який псується досить швидко, навіть не встигнувши бути встановленим. В іншому будуть розглянуті всі показники.

Нерідко для обробки використовують фанеру. Мінімальну щільність має фанера з тополі - 0,45 кг / кв.м., Тоді як бакелізірованная фанера вже 1,2 кг / кв.м. Дані розраховані для товщини в 3 мм, відповідно, вибираючи більш товсту фанеру, варто очікувати підвищення щільності. Термічна стійкість становить від -30 до +40, що в цілому прийнятно для наших широт.

Ще одним популярним варіантом є штукатурка. Щільність її в два, а в разі цементної - в три рази вище, ніж у фанери. Діапазон термостойкости дещо ширше, становить від -40 до +60 градусів. Мінімальною прийнятною товщиною шару прийнято вважати 6 мм.

Хорошим рішенням для обробки стане влагоустойчивий гіпсокартон. Його щільність при товщині в 13 мм становить 10 кг / кв.м. Тривала дія вологи, незважаючи на назву, викликає набухання, а потім розтріскування, тому рекомендується використовувати тільки в засклених балконах і лоджіях.

Наступним представником є пінобетон. Тут слід врахувати, що з підвищенням міцності підвищується і теплопровідність, що позначиться на мікрокліматі, якщо стіни балкона не утеплені. Для стандартного випадку досить зупиниться на марці щільності 600 з показником 16,0 кг / см².

Вибір декоративного матеріалу

Звертаючи увагу тільки на естетичну сторону питання, нерідко роблять помилку, адже не всі красиві на вигляд варіанти можуть витримати умови і режими балкона. Будь-виробник запропонує вам саме той колір, який потрібно, і ту текстуру, яка підходить під стилістику оформлення, тому більш детально зупинимося саме на технічних характеристиках.

Модним віянням в лицьовій обробці стало використання евровагонки. Щільність її досить низька, близько 120 гр / кв.м, що дозволяє не боячись використовувати її з урахуванням вагового навантаження. Температури, при яких панель зберігає свої якості, перебувають в діапазоні від -30 до +50 градусів, а вологопоглинання не перевищує 0,4%. До впливу сонячного світла вагонка стійка. Завдяки невеликій вазі і стійкості, а також широкої різноманітності фактур, що імітують будь-яку поверхню, такі панелі все частіше використовують для внутрішньої обробки.

Наступний представник - дерево. Спосіб також має безліч шанувальників, так як дерево є матеріалом екологічно чистим. Показники щільності і термостійкості прийнятні для вживання в якості оздоблювального матеріалу. Але тут же відкривається ряд недоліків. Стійкість до вологи у дерева практично нульова, виправити ситуацію можна тільки за допомогою просочення лаком або оліфою, однак, в останньому випадку сама обробка деревом втрачає свій сенс. Стійкість до ультрафіолету так само низька - за один сезон деревина змінює забарвлення до незатишних темних тонів.

В ряду екологічно чистих матеріалів відведена роль і МДФ. Техніка виробництва полягає в спресованості деревного волокна без використання синтетичних речовин, процес відбувається виключно під дією тиску і температури. Характеристики панелей непогані для обговорюваного випадку - щільність становить 0,60-0,87 кг / кв.м, поглинання вологи не перевищує 2%, стійкість до різких перепадів температурного режиму і сонячного випромінювання також висока.

Облицювання з МДФ виглядає натурально і володіє хорошим светоотражающим фактором. Недоліком є те, що наведені дані справедливі тільки для лицьової сторони панелі. Зворотний бік більш вразлива і менш стійка, а це значить, що використовувати МДФ можна тільки на балконі утепленому і опалювальному.

Більш дорогим і ексклюзивним варіантом є обробка каменем. Незалежно від того, натуральний він або штучний - ремонт обійдеться досить дорого. До того ж, щільність каменю найвища з усіх представлених матеріалів, що дозволяє використовувати його тільки на балконах і лоджіях з високою несучою здатністю. Інші характеристики чудові - висока стійкість до всіх факторів впливу.

На думку фахівців, ідеальним варіантом для внутрішніх робіт стане керамічна плитка і керамограніт.

Щільність близько 1,5 кг / кв.м. і трохи більше у керамограніта. Показники ставлення до випромінюванню і вологи - навіть вище, ніж потрібно.

Однак, вибираючи між керамогранитом і плиткою, зупинити вибір краще на першому, так як при інших рівних умовах він менш чутливий до будь-якого типу впливу і за характеристиками наближається до натурального каменю.

Вибираючи матеріал для проведення робіт з облагороджування внутрішнього вигляду балкона, в першу чергу звертають увагу на технічні характеристики.

Красивий і підходить під дизайн інтер'єру матеріал може не відповідати необхідним параметрам, що неминуче призведе до повторного ремонту вже через кілька років, а при необачності і халатності може привести і до реконструкції балкона.

Запропонувати потрібний варіант оформлення може виробник будь-якого набору матеріалу, а ось якості і нормам відповідають не всі.

З повагою © ТД " Viktoria-Group plus "