Винос балкона - що дозволено згідно із законом

18 квітня 2020 року

Чи необхідно дозвіл на винос балкона і що йдеться у законі?

При проведенні загального ремонту квартири необхідно враховувати, що будь-які зміни в зовнішньому архітектурному вигляді будівлі є реконструктивними роботами і виконуються з метою поліпшення експлуатаційних характеристик приміщення. Сюди належить:

- установка козирка або навісу;

- установка нового балкона або лоджії:

- зміна форми вікна;

- установка зовнішніх технічних засобів, таких як кондиціонери, антени і багато іншого.

Практично всі зміни, які стосуються конфігурації квартири потребують погодження з відповідними інстанціями. По завершенні робіт у вас буде вже не типова, нова квартира, на яку Бюро технічної інвентаризації видасть відповідні документи.

Винос балкона є переробкою балкона в рамках вже існуючого, тому дозвіл на винос балкона оформити набагато простіше. Крім того, є максимально допустима норма виносу, яка не потребує юридичного оформлення - це винесення на 30 см. Тільки на перший погляд може здатися, що цього мало, але найчастіше цих сантиметрів якраз і не вистачає, щоб розмістити на балконі або лоджії невеликий диван, стіл або крісло.

Балкон з виносом більш ніж на 30 см є вже переплануванням і без відповідного дозволу та оформлення документів вам просто не обійтися. Якщо ви все-таки зважилися таке перепланування здійснити, вам доведеться дотримуватися закону і виконати такі дії: 

1.Зверніться до міського відділу архітектури і напишіть заяву на отримання дозволу по розробці проектних документів на перепланування квартири. Приготуйтеся до того, що ваша заявка буде  розглядатися як мінімум 1-2 місяці.

2. Зверніться в проектну організацію для розробки проекту.

3.Узгодьте готовий проект в управлінні архітектури, з газовою службою, з пожежними органами, санепідемстанцією.

4.Після узгодження і отримання позитивних висновків можете отримати ордер на будівельні роботи.

5.За допомогою будівельної організації або самостійно можете здійснити прибудову або перепланування балкона.

6. Введіть об'єкт в експлуатацію. При цьому повинні бути присутніми представники комунальних служб, міськради і проектної фірми, яка розробляла проект балкона.

7. Якщо споруда буде відповідати проекту, то буде складено акт про введення об'єкта в експлуатацію.

8. Документація на право власності на квартиру повинна бути також змінена, адже площа приміщення була збільшена за рахунок реконструкції.

9. Якщо балкон буде прилаштовуватися зі зведенням фундаменту, то необхідно буде узгодити і розробити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво.

10. І звичайно ж, найважливіший етап, недотримання якого веде за собою дуже неприємні наслідки, - письмову згоду сусідів на перепланування, а також дозвіл з ЖЕКу.

При переплануванні приміщення категорично заборонено демонтувати несучі стіни і поміщати прилади опалення на стіни, суміжні з сусідньою квартирою.

Збільшити житлоплощу мріють багато. Один з простих на перший погляд способів - прилаштувати до своєї квартири саморобний балкон. Але задоволення це не з дешевих і надзвичайно клопітний, якщо, звичайно, робити все по закону.

По закону

Можна, звичайно, спробувати зробити балкон за законом. Начебто усе просто: заплатив за необхідні дозволи кілька тисяч гривень - і будуй собі балкон за смаком. Однак у реальному житті все складніше. «Єдиного вікна» для таких випадків не існує, а тому має бути спілкуватися з десятками чиновників різного калібру. За словами людей, що проходили цю процедуру, на оформлення всіх документів, якщо займатися питанням впритул, піде не менше восьми місяців, якщо пустити на самоплив - роки. І без гарантії, що в кінцевому підсумку спроба увінчається успіхом.

«Отримати офіційний дозвіл на будівництво балкона у Києві вкрай складно в силу багатьох причин, - розповів директор Київської консультаційної компанії Олексій Боголюбов. - Навряд чи ви отримаєте такий дозвіл, якщо будинок є історичною або архітектурною пам'яткою місцевого значення, а такий статус мають практично всі будинки у центрі Києва. Крім того, проблеми виникнуть, якщо балкон на фасаді, а фасад виходить на одну з головних вулиць. Та й в звичайному будинку на околиці, якщо прибудований балкон відверто зіпсує зовнішній вигляд фасаду, отримати дозвіл органів архітектурного контролю буде дуже непросто ».

Окрема проблема - прилаштувати балкон на першому поверсі. Тут доведеться вирішувати ще і земельне питання. До початку будівельних робіт необхідно отримати права оренди або власності на ділянку землі під балконом.

«Усі рішення, пов'язані з землею, у тому числі про будівництво балкона-прибудови на землі, виносять депутати Київради шляхом голосування, - багатозначно говорить Дмитро Павлюк, переходячи до теми суб'єктивних причин, які ускладнюють рішення балконного питання: - Тому навіть якщо офіційних перешкод немає, за фінансовими витратами на подяки за вирішення, балкон стане для вас якщо не безцінним, то золотим ».

Через посередника

На допомогу завжди готові прийти посередники, яких за наведенням досвідчених балконних будівельників або в Інтернеті можна знайти десятки. Це, як правило, юристи зі зв'язками в органах влади. Правда, послуги посередників набагато дорожче в порівнянні з офіційними розцінками.

«Справа ця недешева, але якщо є гроші, можливо все. Збір дозволів обійдеться в $ 3-4 тис. І займе чотири-п'ять місяців, але будувати можна починати відразу, не чекаючи документів », - пояснив директор юридичної компанії Сергій Єгоров.

Узаконюємо самобуд

Здавалося б, навіщо взагалі витрачати гроші і час на збір дозволів? Побудував - і живи собі, як це роблять дві третини українців. Жити-то ви зможете, а ось продати квартиру, подарувати, заповісти у спадок або закласти в забезпечення кредиту - немає. Саме з такою ситуацією зіткнувся Олексій Приходько. «У мене був старий, страшний і небезпечний балкон, ми зрізали його і підвісили новий. Тепер ось хочу подарувати квартиру синові, а в БТІ мені кажуть - не можна! »- скаржиться він.

Але і ця ситуація не безвихідна. Узаконити самовільно збудований балкон можна, причому декількома способами. Перший: звертаєтеся із заявою до адміністрації, балкон перевіряють, і якщо він відповідає всім будівельним і санітарним нормам і правилам, його залишають, а на вас накладають незначний штраф. Після цього вам заднім числом доведеться збирати всі ті ж документи, робити проект, погоджувати його і тільки після цього вводити балкон в експлуатацію.

До речі, і тут на допомогу з радістю прийдуть фірми-посередники. Вони добудуть будь узгодження, тільки платите. Узаконення проблемного балкона (ну а проблеми-то точно знайдуться) може обійтися в кілька тисяч доларів! Левова частка цих грошей, не приховують юристи-посередники, осяде в кишенях чиновників. Самі посередники залишають собі до 20%.

«Правда, змушений засмутити киян. Рішенням суду квартири з самовільно побудованими балконами вводять в експлуатацію практично у всіх містах країни, але не в Києві. Тому що в столиці дуже сильна корупція з боку дозвільних органів в цій сфері, вони пережили і виплюнуть суддю, який прийняв таке рішення. І суддям просто пояснили: такі рішення приймати не можна », - розповів Герман Сєров.

Загалом, балконне питання вирішується дуже непросто, однак очевидним є факт: побудованих балконів - десятки тисяч, а ось про знесених поки ніхто не чув. Так що можна пробувати. Тим більше, кажуть фахівці, деякі умільці примудряються отримувати у БТІ потрібні їм (наприклад, для продажу реконструйованої квартири) «правильні» довідки-характеристики в обхід всіх інших інстанцій!

Як досвід показує рідко, дуже рідко хтось хоче збирати таку купу паперів, витрачати не мерено часу і нервів. Та й ціна робіт при винесенні більше 30 см, кожні наступні 10 см збільшується на стільки що втрачає весь сенс вкладень на перебудову лоджії або балкона. Прибудова на першому поверсі це взагалі, за ціною вкрай витратне питання. Але якщо Ви не збираєтеся продавати, дарувати квартиру, дружите з сусідами можна ризикнути побудувати самовільно як роблять багато. Але як на мене я б не порушував закон. Хіба мало красиво склити, утеплити і відремонтувати за смаком свій балкон або лоджію. Якщо цього мало винос по підлозі або підвіконню на 30 см вирішить практично будь-яку вашу задумку. Золота середина. Ви не будете заважати сусідам не будете кидатися в очі на фасаді. Та й безпечно прорахувати і зробити винос більше 30 ну максимум 40 см можуть практично одиниці, та хто і може як наші фахівці, знаючи скільки може це принести проблем, просто не стануть цього робити. Навіщо ризикувати своїм життям і життям перехожих Адже металопластикові конструкції з сучасними склопакетами далеко не легкі, можуть перевалювати за вагою далеко за сто кг і чим більше винос тим більше важіль, який може просто вивалити пів стіни якщо навіть швелерами пробити стіну наскрізь і закріпиться з боку квартири, звичайно, вибір кожен робить сам, що йому до душі і кишені. Ми можемо тільки рекомендувати і ділитися своїм досвідом.

З повагою © ТД " Viktoria-Group plus "