Арочні металопластикові вікна

Арочними називають вікна прямокутної форми з округлим верхом або напівкруглі конструкції, які використовуються для скління склепінчастих прорізів. При цьому візуально вони можуть бути найрізноманітнішими. За формою і особливостям конструкції в залежності від кута стріли і радіуса заокруглення розрізняють стрілчасті в готичному стилі, мавританські у вигляді підкови, класичні напівциркулярними або англійські.

Слід зауважити, що за способом відкриття пластикові вікна складної неправильної форми зазвичай роблять глухими або відкриваються для провітрювання по типу фрамуги. Традиційні напівциркулярними арочні конструкції можуть бути:

+ Глухими;

+ Відкидними;

+ Поворотно-відкидними.

При цьому останній варіант може бути

+ З імпостом в стулці;

+ З глухим напівкруглим верхом і відкривається прямокутної стулкою;

+ З відкриваються напівкруглої фрамугою і прямокутної стулкою.

Тип профілю, склопакета, ламінування і колір можуть бути абсолютно будь-якими без обмежень. При виборі оптимального варіанту слід враховувати зручність експлуатації: необхідність відкривання і для провітрювання, і для догляду.

Обмеження на пластикові вікна арочної форми

 

Створення дугоподібних елементів проводиться шляхом нагрівання та згинання профілю, в результаті чого ці ділянки, залишаючись без армуючого елемента, втрачають свої характеристики.

При проектуванні арочних вікон необхідно дотримуватися таких умов:

 

висота верхньої закругленою частини не повинна бути більше половини ширини прорізу;

мінімальний радіус, на який можливо зігнути профіль без істотної втрати його міцності становить 350 мм для коробки і відповідно 400 мм для стулки. Це означає, що глухе вікно повинно мати ширину мінімум 700 мм, а відкривається не менше 800 мм.

Так як жорсткість такої конструкції свідомо нижче стандартних прямокутних аналогів, вона вимагає більш дбайливого ставлення та акуратності при експлуатації. З огляду на, що при розчиненні стулка арочної форми може впиратися в укіс, при виборі варіанту краще робити ставку на поєднання глухого напівкруглого верха і звичайної прямокутної стулки.

 

Сфера застосування

 

Арочні пластикові вікна відмінно пропускають світло, підкреслюють красу та індивідуальність архітектури і стилю. Прорізи такого типу не рідкість як в будинках старої споруди, так і в сучасних житлових комплексах або котеджах, ресторанах і кафе, бізнес-центрах і готелях. Часто вони зустрічаються в будівлях релігійного культу.

Виробничий комплекс Торгового Дому "Viktoria-Group plus" пропонує виготовлення пластикових вікон будь-якої складної форми за індивідуальними проектами з урахуванням як побажань замовника і особливостей місць установки, так і вимог нормативної документації. Наші фахівці запропонують вам оптимальне рішення в будь-який найскладнішій ситуації. Довіртеся професіоналам!

З повагою © ТД " Viktoria-Group plus "